tarcze, bębny i klocki hamulcowe

Hamulce bez tajemnic

Porady i ciekawostki na temat hamulców samochodowych

Zamienniki części fabrycznych – hamulce

14-05-2015

Części zamienne w ASO są zazwyczaj bardzo drogie. Dlatego większość użytkowników zwraca uwagę na ofertę tańszych zamienników do swojego samochodu. Czy wśród producentów części są renomowane firmy oferujące zamienniki oryginalnych części?

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych układów w całym samochodzie. Od jego sprawności zależy bowiem bezpieczeństwo jazdy uczestników ruchu drogowego. Dlatego bardzo ważny jest prawidłowy dobór elementów układu hamulcowego oraz jego serwisowanie. Na części ASO mało kogo stać, dlatego poniższa lista przedstawia wybranych renomowanych producentów części zamiennych układu hamulcowego, którzy oferują nieco tańsze zamienniki:

  • ABE – firma posiada w ofercie szczęki hamulcowe i hamulca ręcznego, klocki hamulcowe, tarcze oraz bębny, elastyczne przewody hamulcowe, cylinderki hamulcowe, pompy hamulcowe i sprzęgłowe oraz wysprzęgliki. Szeroka gama produktów dedykowana jest do modeli samochodów produkcji europejskiej, amerykańskiej oraz azjatyckiej. Produkty ABE cieszą się sporym zainteresowaniem klientów ze względu na atrakcyjne ceny i dużą dostępność.
  • ATE – niemiecka firma zajmująca się produkcją klocków i tarcz hamulcowych a także czujników układu ABS. Przedsiębiorstwo jest obecnie jednym z wiodących producentów elementów układów hamulcowych na potrzeby niezależnego rynku wtórnego. Firma ATE oferuje dobór elementów o charakterystyce zbliżonej do części używanych na pierwszy montaż przez producentów wielu modeli samochodów.
  • Brembo – włoska firma, bardzo popularna w branży motoryzacyjnej. Skuteczność hamulców włoskiego przedsiębiorstwa od lat doceniają renomowani producenci, tacy jak m.in. Ferrari, Aston Martin, Lamroghini czy Porsche. Oprócz koncernów, firma zaopatruje także niezależny rynek części zamiennych w klocki, tarcze oraz bębny hamulcowe.
  • Bosch – niemiecka firma o wszechstronnej produkcji, znana i kojarzona na całym świecie, nie tylko w dziedzinie motoryzacji. Bosch wykonuje charakterystyczne dla siebie, wysokojakościowe układy hamulcowe, które lądują na pierwszy montaż w wielu samochodach popularnych marek.
  • Ferodo – angielska firma produkująca klocki oraz tarcze hamulcowe a także płyny do układów hamulcowych. Firma cieszy się doskonałą opinią wśród użytkowników. Wyroby Ferodo charakteryzują się niezwykłą trwałością i jakością wykonania.
  • Kashiyama – japońska firma, jedna z najtańszych na rynku. Produkują bardzo trwałe szczęki hamulcowe i twarde klocki hamulcowe. Często stosowane na pierwszy montaż w autach marek Infiniti, Honda czy Mazda.
  • Siffert – włoska firma, która jest jednym z wiodących europejskich producentów materiałów ciernych. Klocki i tarcze hamulcowe tej marki, przeznaczone dla motocykli, samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Firma charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny i nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi.
  • TRW– amerykańska firma słynąca głównie z produkcji układów hamulcowych. TRW prezentuje szeroki asortyment w kwestii obszaru hamulcowego. Dostępne są proste hamulce bębnowe jak i lekkie i sportowe układy tarczowe wykonywane dla aut premium.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

Śledź nas poprzez kanał RSS 2.0

komentarze 3

przez anhel

Dnia 18 maja, 2015 o godzinie 06:48

moim zdaniem trw wypada znacznie lepiej na tle pozostałych producentów… przydatna notka, pozdrawiam

przez Jacek

Dnia 23 czerwca, 2015 o godzinie 11:58

Ferodo i Brembo to klasa sama w sobie i każdy miłośnik motoryzacji zna te marki. Natomiast ostatnio dużą popularność zdobywa firma Mintex i jej produkty. Są to klocki hamulcowe raczej do samochodów sportowych i wyczynowych, ale ma tez 1 czy 2 produkty na ulicę – naprawdę robią wrażenie.

przez Sławek

Dnia 8 lipca, 2015 o godzinie 07:02

Jak dla mnie, szczególnie na tle innych wyróżniają się Brembo i TRW, te marki po prostu się zna, Jakość mają na najwyższym poziomie. Zresztą współpraca Brembo z z Ferrari czy Porsche mówi sama za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.