tarcze, bębny i klocki hamulcowe

Hamulce bez tajemnic

Porady i ciekawostki na temat hamulców samochodowych

Promowane

Bębny hamulcowe

22-06-2011

Bębny hamulcowe

Bębny hamulcowe to często spotykany element układu hamulcowego na tylnej osi samochodu. Do podstawowych elementów hamulców bębnowych zaliczamy właśnie bębny hamulcowe, szczęki hamulcowe, rozpieracz szczęk i sprężynę rozpierającą. Warto bliżej przyjrzeć się tym elementom. Jakie są ich wady, a jakie zalety? Czym się charakteryzują? Czy warto je stosować?

więcej »

Klocki hamulcowe

22-06-2011

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe to okładziny cierne, bez których żaden układ hamulcowy nie miałby szans na poprawną pracę. Stanowią element hamujący, od którego zależy bezpieczeństwo i jakość hamowania. Aby klocki jak najdłużej służyły użytkownikowi, warto stosować się do kilku zaleceń, których wykonanie zależy tylko i wyłącznie od samego kierowcy.

więcej »

Tarcze hamulcowe

22-06-2011

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe to jedne z najważniejszych elementów układu hamulcowego. Ich rolą jest wytworzenie odpowiedniego tarcia, dzięki któremu możliwe staje się zatrzymanie auta. Przymocowane są na stałe do piast kół i obracają się razem z nimi podczas jazdy. Warto znać budowę i sposób działania tarcz hamulcowych, bowiem są one szczególnie ważne w kontekście bezpieczeństwa na drodze.

więcej »