Hamulce Ferodo

Ferodo to jedna z najstarszych marek motoryzacyjnych, założona w Anglii w 1897 r. przez Herberta Frooda. Już od samego początku istnienia, firma zajmowała się badaniem, projektowaniem i wyrobem materiałów ciernych. Dziś Ferodo to marka znana na całym świecie z wysokiej jakości  klocków hamulcowych.

klocki hamulcowe ferodo

Ferodo przez lata swojego istnienia, zwraca szczególną uwagę na bezustanne badania i ciągłe inwestycje w innowacje technologiczne. Znajduje to odzwierciedlenie w niezależnych testach, w których klocki hamulcowe Ferodo zawsze otrzymują najwyższe wyniki spośród wszystkich konkurentów. Należy też zauważyć, że korzystają z nich firmy konstruujące auta na potrzeby sportów motorowych.

Kolejnym wyznacznikiem jakości klocków hamulcowych Ferodo jest fakt, iż są często wykorzystywane przed producentów samochodów na tzw. pierwszy montaż. Znalazły się na fabrycznym wyposażeniu m.in. Audi A3, Forda Focusa czy Citroena C5. Oczywiście, oprócz rynku OE, produkty Ferodo są także obecne na niezależnym rynku części zamiennych – aftermarkecie.

Jeśli chodzi części zamienne, klocki hamulcowe Ferodo występują w 3 rodzajach:

Tuningowe/Drogowe: FERODO DS PERFORMANCE (dawne DS2000).

Drogowe/Sportowe: FERODO DS2500.

Wyczynowe: FERODO DS3000, DS4003, DS2.11, DS1.11, DSUNO.

Klocki hamulcowe Ferodo DS Performance przeznaczone są dla tych kierowców, który cenią sobie dobre wyczucie pedału hamulca, krótką drogę hamowania i wysoką trwałość okładzin ciernych. Klocki te polecane są do codziennej, normalnej jazdy. Nie pylą bardziej niż seryjne klocki hamulcowe, nie wymagają dogrzewania, idealnie współpracują z tarczą hamulcową i charakteryzują się o wiele lepszym współczynnikiem tarcia niż zwykłe klocki hamulcowe.

Z kolei klocki hamulcowe Ferodo DS 2500 to produkt popularny wśród właścicieli samochodów sportowych i osób zajmujących się sportami motorowymi (idealnie sprawdzają się w takich warunkach jak szuter, mokra nawierzchnia, lód). DS 2500 charakteryzują się relatywnie wysoką trwałością, wysokim współczynnikiem tarcia od niskich temperatur, oferują perfekcyjne wyczucie pedału i nie wymagają dogrzewania.

Trzecia kategoria klocków hamulcowych zawiera poszczególne grupy produktów, charakteryzujące się innymi właściwościami. Łączy je przeznaczenie – nadają się wyłącznie do sportów samochodowych i nie można z nich korzystać do użytku codziennego. Ferodo oferuje swoim Klientom następujące mieszanki:
Ferodo DS3000: zalecane do rajdów i krótkodystansowych wyścigów. Klocki jak na tego typu produkty szybko się rozgrzewają (nie można ich jednak wykorzystywać do jazdy na „co dzień”), posiadają niezwykle wysoki współczynnik tarcia w dużym zakresie temperatur i doskonałą dozowalność. Klocki te pracują w sposób, wymagający od użytkownika znacznie mniejszego nacisku na pedał.
Ferodo DS4003: idealny wybór dla zawodników biorących udział w rajdach lekkimi samochodami wyścigowymi, jak np. Formuła 3. Czasem są wybierane przez rajdowców w autach przednionapędowych, w celu montażu na tylnej osi. Klocki tego typu bardzo szybko się układają, charakteryzują się także dokładną kontrolą hamulca i sporym współczynnikiem tarcia.
Ferodo DS2.11, Ferodo DS1.11 oraz Ferodo DSUNO: produkty te są przeznaczone do najbardziej zaawansowanych i narażonych na obciążenia samochodów wyścigowych. Ultranowoczesna technologia, przy użyciu której powstały właśnie te klocki hamulcowe, zapewniły im wysoki współczynnik tarcia przy każdej prędkości i każdej temperaturze. Są to produkty gwarantujące idealne wyczucie pedału hamulca, wysoką trwałość i ochronę tarcz hamulcowych –  w przeciwieństwie do innych, sportowych klocków hamulcowych.

Góra