Hamulce TEXTAR

Textar to marka, którą zna większość fanów motoryzacji. Firma ta produkuje komponenty układu hamulcowe, a w jej ofercie dominują przede wszystkim znakomite tarcze hamulcowe. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką marki na centrumhamulcowe24.pl.

Marka Textar została jest na rynku od 1913 roku i praktycznie od tego momentu jest wiodącym przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją części na tzw. pierwszy montaż do pojazdów osobowych i niezależny rynek części zamiennych. Produkty tej marki odznaczają się oryginalną jakością, wysokim poziomem bezpieczeństwa, najwyższym komfortem hamowania i długą żywotnością.

Właścicielem marki Textar jest Grupa TMD Friction, która ściśle współpracuje z przemysłem motoryzacyjnym, koncentrując się na produkcji okładzin hamulcowych na potrzeby OE, a także rynku części zamiennych.

Textar, pracując nad udoskonalaniem okładzin hamulcowych, udoskonala także tarcze hamulcowe, jako że są to części bezpośrednio współpracujące z materiałem ciernym klocków hamulcowych. Zestaw klocków i tarcz hamulcowych Textar to optymalne połączenie, które idealnie ze sobą współgrają.

Oferta Textar obejmuje ponad 850 różnych tarcz hamulcowych do samochodów osobowych, co oznacza, że przeznaczone są do około 98 % samochód z rynku europejskiego.

Wśród nich znajdują się m.in. Textar Tarcze hamulcowe PRO, które pokryte są całkowicie powłoką antykorozyjną, zapewniają najwyższy komfort hamowania dzięki idealnie dobranym materiałom i wyposażone są w śruby mocujące do bezpieczniejszego montażu.

Tarcze hamulcowe z serii PRO to ulepszona estetyka, co docenią użytkownicy felg aluminiowych, pełna ochrona przed rdzewieniem i błyskawiczny montaż – nie jest konieczne usuwanie oleju ochronnego. Są także o wiele bardziej wytrzymałe, minimalizują wibracje podczas hamowania, idealnie dystrybuują ciepło i są odporne na temperaturę.

Flagową serią marki jest jednak OE Line, a więc tarcze hamulcowe przeznaczone na pierwszy montaż. Dzięki Textarowi są one dostępne powszechnie, bez konieczności kupowania ich w ASO, a bezpośrednio na rynku części zamiennych. Takie produkty są identyczne co montowane tarcze przez wielkie koncerny motoryzacyjne. W połączeniu z klockami hamulcowymi Textar w jakości OE stanowią synonim niezawodności i hamowania na najlepszym, światowym poziomie.

Góra