Hamulce ATE

ATE jest jednym z wiodących dostawców części dla ogólnoświatowego rynku motoryzacyjnego. Firma osiągnęła sukces w branży dzięki profesjonalnym produktom a także  ponad stuletniej tradycji.

ate_origBrake_pads

Założycielem firmy jest Alfred Teves, który na początku swojej drogi zawodowej zajmował się rowerami a niedługo po tym stał się jednym z rewolucjonistów europejskiego rynku motoryzacji. Od jego imienia i nazwiska powstała marka ATE, która wśród producentów części jest firmą premium. Do dnia dzisiejszego, firma stale dostosowuje się do wymagań klientów i dzięki temu dopasowuje się do każdych potrzeb: od samochodów osobowych  po wyścigowe.

ATE oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości z zakresu układu hamulcowego pojazdów, wśród których najbardziej rozpoznawalnymi produktami są elementy układu hamulcowego.

ATE CERAMIC

Czołowa linia niemieckiej firmy stanowi rozwiązanie firmy Continental, dzięki któremu hamulce ate działają cicho, ponadto wytwarzają niewiele pyłu, są przyjazne dla środowiska i dzięki temu znacznie wolniej się zużywają. Ceramiczne klocki hamulcowe są zbudowane z nowoczesnych włókien i dzięki temu przy nawet najmniejszym hamowaniu wytwarzają na tarczy warstwę, która chroni tarczę przed nadmiernym ścieraniem.

ATE ORIGINAL

Od połowy lat 20 XX wieku, ATE dostarcza na rynek hydrauliczne pompy hamulcowe do pojazdów mechanicznych. Największą zaletą firmowych pomp są krótkie drogi zamykania oraz fakt, że ich objętość jest naprawdę niewielka a mimo to sprawność – bardzo wysoka. Sprzęt ten ma niewielki opór dławienia i zasysania a także bardzo małą różnicę ciśnienia pomiędzy obwodem tłoczenia i obwodem przepływu, co jest ich niewątpliwym plusem.

Poza tarczami i klockami hamulcowymi do czołowych produktów ATE zaliczane są również szczęki, bębny, czujniki prędkości obrotowej kół, korektory siły hamowania, zaciski, a także układy wspomagania.

Góra