Hamulce Mintex

Mintex to marka, która w świadomości klientów istnieje jako synonim wysokiej jakości klocków i tarcz hamulcowych. Sukces marki bierze się z doświadczenia – jej właścicielem jest bowiem grupa  TMD Friction, jeden z najważniejszych producentów klocków hamulcowych na świecie. Części Mintex spotkać można zarówno na rynku części zamiennych, jak i fabrycznie montowane w samochodach.

produkty mintex

Produkty Mintex zawsze zapewniają użytkownikom jakość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zakłady produkcyjne firmy w Europie, Ameryce i Azji dążą do osiągnięcia perfekcji w hamowaniu i osiągnięciu najwyższych, światowych standardów.

Z racji tego, że samochody stale osiągają wyższe prędkości i osiągi, wymagania stawiane hamulcom są coraz wyższe. Mintex jako marka TMD Friction uwzględnia specyfikę nowoczesnych pojazdów i ciągle polepsza właściwości materiałów ciernych.

Warto tu wspomnieć o regulacji R90, która określa standardy produkcji i bezpieczeństwa dla części zamiennych, takich jak klocki i szczęki hamulcowe. Jednak firma nie ogranicza się wyłącznie do regulacji R90, i w trakcie testów poddaje produkty Mintex jeszcze cięższym testom. Chodzi bowiem o to, aby nie spełnić wyłącznie wymagań regulacji R90, ale i dorównać wysokim standardom TMD Friction.

TMD Friction stworzyło specjalny system testowy, który wykorzystuje tor zaprojektowany do tego celu. Dzięki temu, specjaliści są w stanie przetestować klocki bądź tarcze hamulcowe Mintex w warunkach prawdziwego hamowania, i przetestować niemal każdy aspekt funkcjonowania hamulców – pylenie, zużycie, hałas, komfort, czułość pedału hamowania i teksturę w każdych warunkach.

Mintex to klocki hamulcowe nie tylko wysokiej jakości, ale także i ekonomiczne dla użytkownika. Każdy produkt ma za zadanie zaspokoić użytkownika, który ceni sobie dużą skuteczność, długą żywotność serwisową i wysoką jakość. Czyni to klocki hamulcowe Mintex wyborem logicznym i korzystnym dla kierowcy.

Tarcze hamulcowe Mintex produkowane są z najnowocześniejszych stopów o podwyższonej odporności na wysokie temperatury, w trosce o ich wytrzymałość. Tarcze hamulcowe Mintex są bardzo wydajne, a w połączeniu z klockami hamulcowymi tej firmy powstaje zestaw niezwykle wydajny i użyteczny.

W ofercie firmy Mintex znajdują się także szczęki hamulcowe, które tak samo jak pozostałe elementy układu hamulcowego – są testowane i produkowane według najwyższych standardów w branży. Szczęki hamulcowe Mintex gwarantują znakomitą jakość i wytrzymałość dla tylnej osi z bębnem hamulcowym.

W bogatej ofercie firmy Mintex znajduje się 1500 klocków hamulcowych, 1200 tarcz hamulcowych, 380 szczęk hamulcowych oraz 160 bębnów hamulcowych. Ponadto, asortyment obejmuje także zestawy akcesoriów i płynów hamulcowych.

Góra