Hamulce Jurid

Jurid to obecnie jeden z najpopularniejszych producentów okładzin ciernych, przeznaczonych do układów hamulcowych samochodów osobowych. Założona w 1914 r. firma posiada blisko stuletnie doświadczenie w produkcji klocków, a historia działalności to przede wszystkim historii innowacji i polepszania jakości swoich produktów.

jurid1

Mimo że prace koncepcyjne trwały już wcześniej, Jurid rozpoczął wytwarzać materiał cierny do produkcji formowanych tłocznie okładzin klocków hamulcowych w 1920 r. Było to wydarzenie bardzo istotne z punktu widzenia zarówno firmy, jak i rynku aftermarket, a nawet całej motoryzacji.

Jakość klocków hamulcowych Jurid zaczęła być znana na całym świecie, a firma umacniała swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym. W 1950 roku nazwa firmy została zarejestrowana jako marka.

Wyrazem uznania dla zasług i kompetencji firmy Jurid było zlecenie, które otrzymała od od Federalnego Instytutu Badawczego ds. Alternatywnych Materiałów Ciernych w 1977 roku. W toku prac nad tym projektem, opracowano bezazbestowe okładziny hamulcowe, które znalazły powszechne zastosowanie w samochodach po 1983 roku.

Przełomowym momentem w działalności firmy był także rok 1993, w którym doszło do dwóch wydarzeń. Po pierwsze, inżynierowie firmy Jurid opatentowali okładzinę SinterRauGrund (SRG), która charakteryzowała się ponadprzeciętną odporność na ścieranie (była wykorzystywana w samochodach specjalnego użytku). Po drugie, W tym samym roku Jurid zaprezentował najnowocześniejsze na świecie stanowisko do przeprowadzania testów przy prędkościach osiągających nawet 500 km/h.

Jeśli sądzicie, że to ostatnia innowacja opracowana przez Jurida, to jesteście w błędzie. Kilka lat później, w 1998 roku, Jurid zaprojektował rozwiązanie Greencoating, tj. specjalną okładzinę klocków hamulcowych, wykorzystywaną w samochodach ciężarowych.

Obecnie, firma Jurid to jeden z trzech największych producentów klocków hamulcowych na naszym kontynencie. Roczna produkcja wynosi ponad 80 mln klocków i bębnów hamulcowych. Jurid wytwarza ponad 130 prototypów dla największych producentów aut, opracowała także indywidualne rozwiązania dla 24 marek na świecie.

Produkty firmy Jurid zawsze prezentują niezmiennie wysoką jakość, niezależnie od przeznaczenia danego produktu – czy jest to rynek części niezależnych, czy montaż fabryczny. Wszystkie części wytwarzane są z ekologicznych materiałów ciernych pozbawionych zanieczyszczeń, o maksymalnej wydajności.

Sukces firmy Jurid tkwi w tym, że do każdego produktu pochodzi w 100% indywidualnie. Swoje okładziny projektuje specjalnie do zastosowania w określonych typach pojazdów i osiach. Dzięki współpracy z producentami samochodów i hamulców, Jurid jest w stanie produkować klocki hamulcowe o najwyższej jakości.

Jak już wspominaliśmy, Jurid produkuje części zarówno dla potrzeby aftermarketu, jak i pierwszego montażu. Niezależnie od przeznaczenia części, jakość jest taka sama. Produkty marki Jurid są opatrzone wytłoczonym logo firmy Jurid i identyfikatorem jakości.

Góra