Hamulce Zimmermann

Zimmermann to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku motoryzacyjnym – już od ponad 50 lat kojarzy się użytkownikom z wysokiej jakości częściami dla zakładów motoryzacyjnych oraz na wolny rynek części zamiennych.

Punktem zwrotnym w historii firmy było przeniesienie siedziby z Eppingen do Sinsheim w 1990 roku. Od tego momentu firma stale powiększa bazę administracyjną, moc wytwórczą a także powierzchnię magazynową, która teraz wynosi ponad 17 tysięcy m2.

W XXI wieku firma Otto Zimmermann stale poszerza swoje zdolności produkcyjne, a części produkowane w zakładach są opracowywane według najbardziej rygorystycznych standardów. Wykorzystywane najnowsze technologie, komputerowe urządzenia i maszyny wiertnicze powodują skrócenie czasu produkcji i najwyższą jakość. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1500 rodzajów części hamulcowych i komponentów silnika, które można zakupić w ponad 60 państwach na całym świecie.

Jednym z głównych produktów w gamie Zimmermann są tarcze hamulcowe do samochodów osobowych. Firma zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności i produkuje części bezpieczne i dobre jakościowo. Tarcze hamulcowe i bębny hamulcowe, które możesz znaleźć w asortymencie firmy produkowane są w oryginalnych wymiarach i według międzynarodowych standardów, określonych przez producentów aut.

Otto Zimmermann posiada ponad 1000 różnych tarczy hamulcowych w swojej ofercie, zgodnych z rozporządzeniem KFZ-GVO 1400/2002 dotyczącym wyłączenia grupowego w zakresie pojazdów mechanicznych. Ponad 50-letnie doświadczenie w wytwarzaniu tarczy hamulcowych pozwala na ciągły rozwój i rozszerzanie linii dostarczanych produktów.

Bardzo ważnym produktem w gamie Zimmermanna są także klocki hamulcowe, szczególnie, że są przez mechaników zgodnie oceniane jako podstawa bezpiecznej jazdy. Klocki hamulcowe Zimmermann są odporne na wysokie temperatury, zostały przetestowane wielokrotnie, przez co zyskały uznanie jako świetny produkt zarówno w jakości OE, jak i w rajdach samochodowych. Doskonale współpracują z innymi produktami z oferty, np. z tarczami z serii Zimmermann Sport oraz Zimmermann Formula Z.

Wszystkie klocki hamulcowe Zimmermann ściśle spełniają normy ECE-R90 i zostały zaakceptowane do użytku na drogach publicznych. Idealnie dobrane materiały charakteryzujące się niskim współczynnikiem przewodnictwa powodują, że klocki Zimmermann zachwycają użytkowników swoją jakością.

Do podstawowych zalet klocków hamulcowych Zimmermann wymienić należy m.in. materiał cierny bazujący na surowcach najwyższej jakości, odporność na wysokie temperatury, idealne właściwości schładzania się okładzin ciernych a także cicha praca dzięki wykorzystaniu unikalnej powłoki na tylnej części klocka.

Góra