tarcze, bębny i klocki hamulcowe

Hamulce bez tajemnic

Porady i ciekawostki na temat hamulców samochodowych

Kager – sportowe tarcze hamulcowe

03-07-2015

Kager to młode przedsiębiorstwo założone w 2003 roku. W momencie debiutu rynkowego oferta Kager zawierała wyłącznie osłony przegubów. W niedługim czasie do oferty wprowadzono również filtry samochodowe, linki, amortyzatory oraz wiele części układu zawieszenia i układu hamulcowego. Obecnie polska firma może pochwalić się najszerszą ofertą części układu hamulcowego i zawieszenia sztywnego w Europie… 

Polska firma Kager jest aktualnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw motoryzacyjnych w Europie Środkowej. Oferta firmy zawiera obecnie przeszło 28 000 rozmaitych auto części do wielu producentów samochodowych. Szeroka gama produktów jest stale poszerzana o kolejne numery referencyjne.

images

Stosunkowo niedawno Kager wprowadził do swojej oferty sportowe tarcze hamulcowe w wersji nawiercanej i nacinanej, tzw. tarcze Tuning. Według specjalistów z iParts nowe tarcze są:

  • są lepiej chłodzone,
  • szybciej odprowadzają gorące powietrze,
  • są mniej narażone na tzw. efekt szoku temperaturowego,
  • charakteryzują się mniejszym prawdopodobieństwem pęknięcia w kontakcie z zimną wodą,
  • mają znacznie większą żywotność,
  • brud zalegający w czasie eksploatacji nie jest więziony między tarczą a klockiem hamulcowym, tylko wydmuchiwany na zewnątrz,
  • są mniejszym obciążeniem dla wahaczy, sworzni i amortyzatorów, ponieważ są nawet o 20 proc. lżejsze niż standardowe tarcze hamulcowe.

Sportowe tarcze hamulcowe są przeznaczone do między innymi takich marek samochodów jak: Audi A3 i A6, BMW 3, Ford Focus II, Ford Mondeo III, Opel Astra, Volkswagen Golf i Passat.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

Śledź nas poprzez kanał RSS 2.0

komentarze 2

przez emil

Dnia Lipiec 7, 2015 o godzinie 19:17

Fajnie, nie wiedziałem o tym, a mam audi a3, więc możliwe że mi się przyda. Ciekaw jestem tylko jaki jest koszt takiego sprzętu? Pewnie niezbyt niski, ale za to zalet jest wiele.

przez Lucjan11

Dnia Lipiec 8, 2015 o godzinie 07:47

Kager to naprawdę dobra marka, asortyment oferują bardzo szeroki, a przy tym mogę się pochwalić dobrą jakością. Mam audi a6, więc być może skorzystam i zakupie ich tarcze hamulcowe, zwłaszcza, że zalety zachęcają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.