Bęben hamulcowy. Gdzie znaleźć najlepszy?

Jazda samochodem to dla wielu ludzi wygoda nie do opisania. Bez własnego auta trudno byłoby im dotrzeć do pracy czy wyjechać z rodziną na wakacje. Trzeba jednak pamiętać, że po zakupie samochodu to na nas spoczywa ciężar odpowiedzialności za jego naprawy. Tylko ich regularne przeprowadzanie daje gwarancję bezpieczeństwa podróżujących w każdej sytuacji. To co dzisiaj może wydawać nam się mało istotne, w sytuacji kryzysowej zwiększa szansę na uratowanie życia i zdrowia swojego i najbliższych. Nie inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o układ hamulcowy.

O układzie hamulcowym – bęben hamulcowy

W dzisiejszych czasach większość samochodów poruszających się po drogach ma układ hamulcowy oparty na tarczach. Nie oznacza to jednak wcale, że bębny hamulcowe to złe rozwiązanie. Wręcz przeciwnie, wielu ekspertów zwraca uwagę na ich zalety, które skutecznie zachęcają do zakupu samochodu właśnie z tak skonstruowanym układem hamulcowym. Bęben hamulcowy składa się z czterech podstawowych elementów. Mowa tu o samym bębnie, zamontowanym na piaście, szczękach wyposażonych w okładziny cierne, rozpieraczu szczęk i sprężynie odciągającej. Razem dają konstrukcję pewną i gwarantującą bezpieczeństwo podczas podróży.

Zalety rozwiązania

Bębny hamulcowe w samochodzie niosą ze sobą wiele korzyści. Nie ma co ukrywać, że tego rodzaju hamulce są bardzo wytrzymałe i skuteczne. Przy regularnym serwisowaniu, instalacja może wytrzymać nawet przejechanie 150 tysięcy kilometrów. Bęben hamulcowy nie jest drogi, a jego mało skomplikowana budowa pozwala również niewielkim kosztem niwelować nawet drobne awarie. Wszystko to składa się na system hamulcowy, któremu można zaufać w każdych warunkach.

Jaką firmę wybrać?

Aktualnie na rynku motoryzacyjnym znajduje się wiele firm oferujących bębny hamulcowe. Należy jednak pamiętać, że wybór musi być przemyślany. Każdy z komponentów musi wykazywać się dobrą jakością i posiadać wszystkie potrzebne atesty. Z pozoru atrakcyjna oszczędność cenowa może się w przyszłości okazać źródłem dodatkowych kłopotów. Polecane bębny hamulcowe produkowane są przez firmy takie jak ATE, TRW, Brembo, Bosh czy Delphi. Każda z nich posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji elementów układów hamulcowych, które przekłada się na wyjątkowo dobrą jakość oferowanych produktów. Wbrew pozorom nie wiąże się to zawsze z wygórowanymi cenami. W ofercie każdej z wymienionych firm można znaleźć ciekawe oferty promocyjne, które pozwolą dokonać zakupu bębnów zapewniających dobrą jakość użytkowania na długie lata.

Redakcja

1 Komentarz

  • Właściwie to teraz coraz rzadziej spotyka się hamulce bębnowe bo wychodzą one z powszechnego zastosowania. Ich główną zaletą jest prosta, trwała i tania konstrukcja. Mimo, że są tanie nie należy na nich oszczędzać, w końcu to od tego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Warto wybierać sprawdzonych producentów

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra