Bezpieczeństwo w samochodzie zagwarantuje Ci jedynie TRW

Jeśli myślisz o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem, do głowy przychodzą Ci różne elementy oraz systemy instalowane we współczesnych autach, od pasów i poduszek powietrznych, po skomplikowane układy ABS, BAS czy też ESP. Jednak podstawowym systemem zapewniającym bezpieczeństwo na drodze jest sprawny układ hamulcowy, w projektowaniu oraz produkcji którego firma TRW osiągnęła mistrzostwo.

Amerykański sen

Wszystko zaczęło się w 1904 roku, kiedy to amerykański spawacz Charles Thompson zapoczątkował ideę produkcji specjalistycznych zaworów do silników samochodowych. Pomysł Amerykanina okazał się na tyle dobry, że po kilkunastu latach objął on posadę głównego menedżera w fabryce śrub, w której pracował, później przemianowanej na Thompson Products. W 1958 roku, w wyniku fuzji tej firmy z Ramo-Wooldrige, powstała spółka TRW, która po dziś dzień ustanawia światowe standardy jakości w dziedzinie produkcji aktywnych systemów bezpieczeństwa samochodowego.

Lider jest tylko jeden

Firma TRW to obecnie globalny lider na rynku motoryzacyjnym, której tarcze, szczęki oraz klocki hamulcowe TRW, a także wiele elementów zawieszenia są jednymi z najczęściej wybieranych przez kierowców i producentów samochodowych części zamiennych. Marka TRW posiada obecnie ponad 200 swoich placówek zlokalizowanych w 26 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce, gdzie produkowane są wysokiej jakości przekładnie kierownicze oraz ich komponenty, a także układy wspomagania hamulcowego, pasy bezpieczeństwa, moduły poduszek powietrznych oraz wiele innych części. TRW to wieloletni partner takich gigantów motoryzacyjnych, jak np.: Fiat, GM, Renault, Nissan, Toyota czy też Chrysler.

Najlepsze elementy i systemy bezpieczeństwa

Klocki hamulcowe TRW to bardzo popularne elementy produkowane przez tą markę, które trafiają zarówno na rynek części zamiennych, jak i do seryjnej produkcji samochodów. Klocki TRW posiadają pięciowarstwową konstrukcję, dzięki czemu ich wytrzymałość oraz trwałość jest naprawdę na wysokim poziomie. Klocki TRW mogą bezproblemowo funkcjonować w układzie hamulcowym samochodu nawet wiele tysięcy kilometrów. Pozwalają na znaczne skrócenie drogi hamowania w porównaniu z klockami oferowanymi przez inne firmy.

Marka TRW jest autorem m.in. elektronicznie kontrolowanego układu Anti-lock Braking System (ABS), który wprowadzono na rynek motoryzacyjny w latach 60-tych XX wieku. W latach 80-tych i 90-tych światło dzienne ujrzał system ABS działający na cztery koła, który opracowano dla koncernu General Motors.

redakcja

2 komentarze

  • Ja też od tamtego roku jeżdżę na hamulcach od TRW i jestem bardzo zadowolony. Hamują świetnie niezależnie od warunków atmosferycznych i nie piszczą. Dodatkowo cena nie jest zbyt wygórowana, więc myślę, że warto.

  • Nie sposób nie zgodzić się z autorem tekstu, iż nawet najnowocześniejsze pasy, poduszki powietrzne czy skomplikowane układy ABS, niewiele nam pomogą, jeśli nie będziemy mieć sprawnego układu hamulcowego. Jest to jeden z elementów, którego bezawaryjności musimy być w 100% pewni i nie możemy oszczędzać na regularnych przeglądach w profesjonalnych warsztatach wyposażonych w certyfikowane narzędzia https://air-com.pl/k/narzedzia-pneumatyczne,237

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra