Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe

Przeciętny użytkownik serwisowanie układu hamulcowego sprowadza z reguły do wymiany tarcz i klocków hamulcowych. Niewielka część kierowców pamięta także o okresowej wymianie płynu hamulcowego. Czy to wystarczy, by zapewnić sobie bezpieczeństwo? Niestety, nie, bo bardzo ważne są także przewody hamulcowe, a raczej ich prawidłowy stan.

Prawidłowa ocena skali podzespołów, które wchodzą w skład układu hamulcowego i które powinno się okresowo wymieniać w samochodzie zależy przede wszystkim od stylu jazdy użytkownika. W większości przypadków, kiedy samochód jest wykorzystywany jako środek transportu pomiędzy domem a miejscem pracy lub sklepem nie mamy się o co martwić. Bardziej eksploatowane pojazdy wymagają natomiast większej ingerencji w układ hamulcowy i jego okresowe serwisowanie.

Gumowe przewody hamulcowe

Użytkownicy, którzy lubią dynamiczną jazdę i regularnie testują możliwości swojego samochodu powinni zadbać o lepsze przewody hamulcowe. Regularne szybkie rozpędzanie się i natychmiastowe hamowanie bardzo obciąża układ, a wysokie temperatury, która panują wówczas w obszarze hamulców, mogą bardzo źle wpłynąć na przewody hamulcowe, a to przełoży się z kolei na ograniczoną skuteczność hamulców w trakcie jazdy.

1ekstremalnehamowanie

Wyczynowe przewody hamulcowe

Aby zaradzić usterkom przewodów hamulcowych warto zrezygnować ze standardowych, gumowych przewodów i zastąpić je przewodami wykonanymi z teflonu pokrytego stalowym oplotem. Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na wasz samochód, a granica wytrzymałości układu hamulcowego znacznie wzrośnie i to nawet w ekstremalnych sytuacjach. Samochód zachowa wysokie parametry nawet w przypadku, gdy będzie poddany dużym obciążeniom, którym towarzyszy zwykle szybka jazda.

Montaż przewodów hamulcowych w stalowym oplocie

Koszt zakupu przewodów hamulcowych w stalowym oplocie jest bardzo różny. W zależności od producenta i miejsca zakupu cena waha się przeciętnie w przedziale od 90-140zł za jeden metr przewodu wykonanego z teflonu w stalowym oplocie. Oprócz tego należy doliczyć 20zł za specjalną końcówkę przewodu. Nie są to duże koszty, a w znaczny sposób mogą poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze.

1 Komentarz

  • Słyszałem już o takich przewodach wcześniej, ale tylko jakieś półsłówka. Teraz zacząłem zastanawiać się poważniej nad zakupem przewodami wykonanymi z teflonu pokrytego stalowym oplotem, jeżdżę dużo i często szybko, więc może się przyda.

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra