Rewolucja – klocki hamulcowe Jurid WHITE

jurid_white

Klocki hamulcowe Jurid WHITE do samochodów osobowych to absolutna rewolucja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców ceniących sobie komfort, jaki daje lekko i bezgłośnie działający układ hamulcowy.

Zachwycające wyniki klocków Jurid WHITE zapewniają zawsze bezpieczny i cichy sposób hamowania oraz wiele przejechanych kilometrów bez występowania zjawiska zaniku lub spadku siły hamowania.

Klocki te wyróżniają się dodatkowym i jak dotąd nieosiągalnym komfortem hamowania, charakteryzującym się praktycznie bezpyłową i wyjątkowo cichą pracą. W przypadku Jurid WHITE nie ma mowy o żadnych kompromisach w stosunku do jakości. Klocki hamulcowe Jurid WHITE posiadają homologację ECE R90, oraz znacząco przewyższają jej wymogi – to absolutna rewolucja na rynku motoryzacyjnym.

Zdobyte na amerykańskim rynku doświadczenie pozwoliło na zaprojektowanie nowych, nie zawierających włókien metalowych i praktycznie bezpyłowych klocków hamulcowych.

W celu przeprowadzenia fachowej ekspertyzy i rzetelnej oraz zgodnej z prawdą oceny, przeprowadzono liczne próby ich skuteczności oraz pracy, a w śród nich testy laboratoryjne na stanowisku do kontroli układu hamulcowego w niezmiennie czystych warunkach oraz test praktyczny w ruchu drogowym uwzględniający wszystkie przypadkowe czynniki występujące na drodze. Test praktyczny trwał ponad 30 dni i odbywał się na odcinku o długości 1560 km. Jazdy próbne przeprowadzano zazwyczaj w suchych warunkach drogowych.

Z kolei wykonywane w warunkach laboratoryjnych badanie na stanowisku do kontroli hamulców trwało 2 dni. Test ten powszechnie stosowany jest w branży motoryzacyjnej i obejmuje profile jazdy z cyklami hamowań w warunkach dróg miejskich, krajowych i autostrad w zestawieniu zbliżonym do rzeczywistej praktyki związanej z hamowaniem. Skrupulatnie wykonana serii prób i bezstronne pomiary stopnia zabrudzenia felgi za pomocą chromametru dają nam obiektywne i przekonujące wyniki. Co to jednak dokładnie oznacza, zastanawiacie się jakie są realne korzyści stosowania Jurid WHITE? Sprawdźmy więc.

1. Czyste felgi

Obecnie 95% sprzedawanych w Europie klocków hamulcowych zawiera w składzie swojej mieszanki min. 20 % metali żelaznych, które powodują duże pylenie i uporczywe brudzenie felg. Klocki ceramiczne JURID WHITE są wolne od tych cząstek metali żelaznych co sprawia, że są niemal bezpyłowe i pozwalają na utrzymanie felg w czystości.

2. Najcichsza praca klocków na rynku wg testu SAE J2521

Cicha praca jest wynikiem zastosowania specjalnych nacięć i wpustów na ciernej powierzchni klocka oraz użycia najwyższej jakości płyty metalowej pochłaniającej drgania i hałas powstający podczas hamowania.

3. Brak zjawiska fadingu podczas hamowania

Brak utraty właściwości hamujących, powstające w wysokich zakresach temperatur pracy np. podczas gwałtownego często powtarzającego się hamowania lub kiedy zjeżdżamy ze wzniesienia hamując hamulcami zamiast silnikiem.

4. Droga hamowania ceramicznych klocków JURID WHITE

W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości aftermarketowymi klockami droga hamowania jest taka sama.

5. Szybkość zużycia klocków JURID WHITE i współpracujących z nimi tarcz

W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości klockami hamulcowymi zużycie jest porównywalne. Tarcze zużywają się do 20% wolniej ponieważ klocki ceramiczne są mniej agresywne dla tarcz.

6. Tarcze hamulcowe do klocków JURID WHITE

Należy stosować wyłącznie tarcze gładkie, najlepiej JURID . Nie należy stosować nacinanych i nawiercanych tarcz ponieważ, ze względu na to, że rozwiązania te mają na celu ograniczenie lub wyeliminowanie zjawiska fadingu.

agnieszka

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra