Kia Picanto wadliwy hamulec ręczny

Zazwyczaj nie piszemy o akcjach serwisowych producentów, ale skoro sprawa dotyczy hamulców, postanowiliśmy zrobić wyjątek. Otóż w pewnej partii samochodów Kia Picanto występuje wadliwy hamulec ręczny, który nie zawsze zwalnia się całkowicie. Może więc się zdarzyć, że kierowcę zastanie niezbyt przyjemna niespodzianka…

kia picantoWedług informacji, które podała Kia Motors Polska Sp. z o.o., problem dotyczy aut marki Kia Picanto, wyprodukowanych na Słowacji od momentu rozpoczęcia produkcji do 29 marca 2012 r. To właśnie w tej partii aut może wystąpić problem z całkowitym zwolnieniem hamulca postojowego pojazdu. Stwarza to poważne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów.

Już w zeszłym miesiącu producent rozpoczął akcję serwisową, której celem jest usunięcie usterki z wadliwych samochodów. Na polskim rynku problem dotyczy 36 samochodów Kia Picanto. Fachowo usterka nazywa jest jako nieefektywna praca hamulca ręcznego pojazdu.

Polski oddział Kia Motors zapewnił, że wszyscy posiadacze Kia Picanto z wadliwym hamulcem ręcznym zostaną poinformowani i wezwani na akcję drogą pocztową. Konieczność stawienia się w serwisie ASO KIA dotyczy także samochodów, w których użytkownicy nie stwierdzili usterek hamulca postojowego.

Pełna lista numerów nadwozia (VIN) samochodów objętych kampanią naprawczą dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli problem dotyczy właśnie Was, nie zwlekajcie i czym prędzej udajcie się do serwisu Kia.

Redakcja

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra