Hamulec tarczowy i jego akcesoria

hamulec tarczowy

Kompletny zestaw klocków hamulcowych posiada wszystkie, niezbędne dodatki i akcesoria, niezbędne by wymienić hamulec tarczowy. Od tego, czy każdy komponent zostanie poprawnie zamontowany zależy prawidłowe działanie układu hamulcowego, czyli de facto bezpieczeństwo podczas jazdy. 

To bardzo ważne, by wszystkie podzespoły w samochodzie współpracowały prawidłowo i bezawaryjnie, w tym hamulec tarczowy. Dlatego, podczas wymiany poszczególnych części układu hamulcowego, każdy element należy zamontować zgodnie z wymogami producenta. Tylko taki zabieg zapewni kierowcy optymalny poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy.

Hamulec tarczowy to nie tylko klocki i tarcze

hamulec tarczowy
Hamulec tarczowy.

Kierowco, uświadom sobie, że wymienia się nie tylko klocki, tarcze hamulcowe, czy płyn hamulcowy. Konstrukcja hamulca tarczowego wymaga także wymiany pewnych akcesoriów, które stosuje się w jego budowie. Z reguły chodzi o różnego rodzaju blaszki lub sprężynki. Do ich zadań należy m.in. stabilizacja i zapewnienie prawidłowej pracy klocka w zacisku.

Komfort hamowania

Prócz bezpieczeństwa, rola blaszek lub sprężynek sprowadza się także do zapewnienia kierowcy optymalnego komfortu. Zapobiegają piskom i drganiom klocka, co ma duży wpływ na samopoczucie prowadzącego samochód.

Uwaga: Zdarza się, że nawet doświadczony mechanik zapomina o zamówieniu tych dodatków, dlatego zaleca się, by dokładnie przeczytać, czy układ hamulcowy naszego samochodu posiada w swojej konstrukcji wspomniane akcesoria. Stosowna informacja znajduje się w instrukcji obsługi auta.

Pomocni producenci

Na koniec dobra informacja. Najwięksi producenci części hamulcowych zauważyli problem blaszek i sprężyn i wychodząc naprzeciw za potrzebowaniom rynku wprowadzili do swojej oferty zestawy klocków hamulcowych z akcesoriami. Pozwala to wyeliminować pomyłki podczas wymiany i gwarantuje powrót układu hamulcowego do jego pierwotnych cech. Takie zestawy znajdziemy m.in. w ofercie jednego z liderów rynku części zamiennych, czyli firmy Bosch.

 

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra