Innowacyjne hamulce Lowbrasys

Innowacyjne hamulce Lowbrasys

Pięć największych, wiodących w branży przemysłowo-motoryzacyjnej producentów części do układu hamulcowego oraz pięć instytutów badawczych i międzynarodowych uniwersytetów połączyły siły w projekcie Lowbrasys, który ma zrewolucjonizować hamulce w pojazdach.

Innowacyjne hamulce Lowbrasys
Projekt Lowbrasys.

Projekt Lowbrasys jest finansowany z programu Komisji Europejskiej Horizon 2020. Podstawowym założeniem jest efektywne przyspieszenie badań, rozwoju oraz walidacji technologii oraz metodologii hamulców samochodowych. Pozwoli to na znacznie lepsze wykorzystanie czystych technologii w motoryzacji i transporcie drogowym.

Założenia projektu Lowbrasys

Najważniejszym zadaniem jest opracowanie nowej generacji technologii, materiałów do produkcji, zaleceń i propozycji norm prawnych dla nowatorskich układów hamulcowych. Charakterystyczną cechą będzie mniejszy wpływ na środowisko, co pozwoli wyraźnie zmniejszyć oddziaływanie użytkowanych pojazdów na zdrowie i otaczające środowisko.

Liderzy połączyli siły

Projekt Lowbrasys powstał we współpracy największych firm trudniących się w produkcji części do układu hamulcowego tj. Brembo, Continental Teves, Ford, Federal Mogul, Flame Spray oraz światowych instytucji naukowo-badawczych Mario Negri, Technical University of Ostrava, KTH Royal Institute of Technology, Trento University oraz Joint Research Centre.

Innowacyjne hamulce przyszłości

Projekt narodził się z przekonania, że tylko systematyczne podejście umożliwi wprowadzenie korzystnych, innowacyjnych zmian w motoryzacji. Będą służyć one zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu.

W dobie ekologicznych rozwiązań, hybrydowych samochodów i rygorystycznych norm względem spalin jest niemal na wagę złota.

1 Komentarz

  • Każda nowa technologia, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa to dobry pomysł. Uważam, że tych pięć firm staraja się osiągnąć innowacje w branży, w której przyczynią się zarówno klientom jak i sobie :).

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra