Czujniki zużycia opony

Czujniki zużycia opony

Firma Bridgestone opracowała czujniki zużycia opony, które monitorują stopień zużycia bieżnika w oponie. Technologia oparta jest na innowacyjnej koncepcji CAIS (Contact Area Information Sensing). 

zużycie opony samochodowej

Innowacyjne czujniki zużycia opony

W miarę, jak zużywa się bieżnik opony, zmniejsza się także jej przyczepność na mokrej nawierzchni. Ponadto nierównomierne lub jednostronne starcie opony znacznie zwiększa ryzyko złego funkcjonowania samochodu.

Nowatorska technologia wykorzystuje czujniki, które montuje się po wewnętrznej stronie opony. Czujniki umożliwiają uzyskanie odpowiedniej informacji na temat zmian stanu bieżnika podczas normalnej jazdy samochodem. Analizując uzyskane informacje, system szacuje średnie zużycie opon i informuje użytkownika w czasie rzeczywistym o stanie ogumienia.

Zaplanuj wymianę ogumienia

Czujniki przekazują kierowcy na bieżąco dane na temat opon – pozostała głębokość bieżnika i ewentualne nierównomierne jego zużycie. Technologia tego typu w znaczny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa jazdy.

Ponadto czujniki zużycia opony umożliwią kierowcy stwierdzenie, w którym momencie należy wymienić opony. Pozwoli to zaplanować nadchodzącą wymianę i zebrać odpowiednie fundusze w tym celu. Dodatkowo, technologia czujników zużycia opony pomaga zapobiegać nierównomiernemu zużyciu opon, ponieważ pozwala ustalić maksymalny możliwy okres eksploatacji i wybrać optymalny termin wymiany ogumienia.

1 Komentarz

  • To rewelacyjne narzędzie. Pozwala planować te koszty i nie ma sytuacji, że nagle musimy wydać kilkaset złotych na opony.

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra