Zadbaj o układ hamulcowy

Układ hamulcowy to bardzo istotny, jak nie jeden z najważniejszych elementów konstrukcji samochodu. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio zadbać o układ i jego podzespoły oraz utrzymywać go w dobrej kondycji. 

Oto kilka zasad, o których powinien pamiętać każdy kierowca

zadbaj o układ hamulcowy

Profilaktyka sposobem na wszystko

Nie czekaj aż drobna usterka układu hamulcowego spowoduje kolejne. Warto dbać o podzespoły układu hamulcowego i rutynowo kontrolować ich stan. Nie bagatelizuj awarii. W przypadku ewentualnej usterki należy natychmiast udać się do warsztatu. Pamiętaj, że każdy zepsuty element wpływa na długość drogi hamowania i twoje bezpieczeństwo.

Nie oszczędzaj na częściach układu hamulcowego

Zastosowanie najtańszych zamienników nie zagwarantuje trwałości i skuteczności układu hamulcowego tak, jak produkty renomowanych producentów. Warto zaufać cenionym markom i wydać kilka złotych więcej. Nie oszczędzaj także na tzw. zestawach montażowych składających się z nowych zawleczek, prowadnic i sprężynek. Zastosowanie starych części bywa bowiem przyczyną drgań i hałasów.

części układu hamulcowego

Nowe tarcze hamulcowe

Zgodnie z zasadą, tarcze hamulcowe należy zawsze wymieniać parami. Powinno się tego dokonać, gdy tarcze osiągną minimalną grubość. Stosowna informacja została podana w instrukcji obsługi pojazdu. Pamiętajcie, że wszystkie elementy muszą mieć takie same parametry, by układ hamulcowy spełniał pokładane w nim zadania.

1 Komentarz

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra