Nowa generacja zatrzasków pasa bezpieczeństwa

Firma TRW Automotive wprowadza na rynek nową generację zatrzasków, która wedle przeprowadzonych badań jest o 15 procent lżejsza i o 20 procent mniejsza w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami stosowanymi przez amerykańskie przedsiębiorstwo.

Produkcję nowego modelu RNS5s oparto o konstrukcję zatrzasków poprzedniej generacji. Obecny model oferuje znacznie prostszy, standaryzowany mechanizm, którego zewnętrzny design może być bardzo łatwo dostosowany do aktualnych wymagań rynkowych. Produkcja elementu może być całkowicie zautomatyzowana.

klamra-i-zamek-pasa-bezpieczeństwa

Nowy zatrzask waży około 15 proc. mniej niż poprzednie rozwiązanie. Dzięki temu jest bardziej przyjazny środowisku, ponieważ producentom samochodów utrzymać emisję i zużycie paliwa na odpowiednim poziomie. – informuje Aziz Canatar, globalny dyrektor inżynierii TRW. Zatrzaski znajdą zastosowanie zarówno przy przednich, jak i tylnych siedzeniach. Produkcja tych elementów rozpoczęła się na początku 2015 roku.

2 komentarze

  • Moim zdaniem fajnie, że dbają o rozwijanie takich drobnych szczegółów. Każde rozwiązanie, które jakoś pozytywnie wpływa na środowisko w którym żyjemy jest dobre. Ciekaw jestem kiedy będzie można w taki sprzęt się zaopatrzyć.

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra