Wymiana cylinderków hamulcowych

Wymiana cylinderków hamulcowych dotyczy samochodów wyposażonych w bębny hamulcowe. Naprawa nie należy do zbyt trudnych, dlatego warto wykonać dokonać tych czynności we własnym garażu. Poniżej przedstawiamy opis samodzielnej wymiany cylinderków hamulcowych. 

wymiana cylinderka hamulcowego
Wymiana cylinderka hamulcowego

Przeszłość hamulców

Era bębnów hamulcowych co prawda powoli dobiega końca, ale nadal są montowane na tylnej osi w tanich, kompaktowych autach. Uszkodzenia cylinderków hamulcowych występują zazwyczaj w trakcie eksploatacji lub podczas nieprawidłowego montażu szczęk hamulcowych. Kiedy uszkodzeniu ulega cylinderek hamulcowy, często zdarza się tak, że uszkodzeniu ulegają także elementy blisko cylinderka, np. samoregulator, dlatego awarii cylinderka nie należy bagatelizować i wszelkie usterki w tym obszarze potraktować z należytą troską.

Samodzielna wymiana cylinderków hamulcowych

Zaczynamy od uniesienia samochodu i zdjęcia koła. Podważamy dekielek zabezpieczający śrubę trzymającą cały bęben, po czym przystępujemy do wykręcenia nakrętki i zdjęcia bębna. W celu demontażu szczęk, należy zdjąć zabezpieczenie obracając je pod kątem prostym. Kolejnym krokiem jest odkręcenie przewodów hamulcowych. Wówczas możemy wyjąć cylinderek i zamontować nowy. Przykręcamy go a następnie dokręcamy przewód hamulcowy. Zakładamy szczęki i pozostałe elementy. Po zakończeniu czynności montażowych należy przyjrzeć się, czy montaż został wykonany poprawnie. To bardzo ważne, bowiem każde złe ustawienie może spowodować uszkodzenie cylinderka i wyciek płynu hamulcowego.

Zostaw odpowiedź

Podany adres e-mail nie będzie widoczny.

Góra